مبین جاب

سایتی برای دورکاری و برون سپاری پروژه

کاری از مبین جاب

به سایت مبین جاب (برون سپاری و دورکاری پروژه) خوش آمدید
ارسال یک پروژه جدید

بلاگ

کدام نسل بیشترین فریلنسر را تا به امروز داشته است؟

هر سال تعداد بیشتری از مردم به فریلنسری روی می‌آورند. با توجه به پلتفرم فریلنسری Upwork ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۶، ۵۵ میلیون فریلنسر وجود داشت که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ افزایش ۱ میلیونی داشته است.
به دلیل اینکه امروزه ۳۵ درصد از کل نیروی کار ایالات متحده را فریلنسرها تشکیل می‌دهند، مسائل بسیاری برای یادگیری در مورد این گروه رو به رشد وجود دارد. با بررسی بیش از ۶۰۰۰ بزرگسال آمریکایی، پلتفرم Upwork با اتحادیه فریلنسرها متحد شده است تا با ارائه گزارشی، روند رو به رشد و شگفت‌انگیز اقتصاد فریلنسری را نشان دهد.

به نظر می‌رسد جوانان به احتمال زیاد برای پیوستن به نیروی کار فریلنسری داوطلب هستند. در مقایسه با هر نسل دیگر، نسل زرد یا نسل اینترنت (نسل متولد شده از اوایل سال ۲۰۰۰ تا کنون) دارای 47 درصد فریلنسر است. آن‌ها این حرفه را به علت نیاز انتخاب نمی‌کنند، بلکه با علاقه به سمت آن می‌روند. هفتاد درصد این نسل با انتخاب خود فریلنسر هستند که در این صورت به نسل‌های بعدی هم انتقال خواهد یافت. در سال ۲۰۱۵، بیش از ۵۳ درصد از مردم به صورت انتخابی شغلی فریلنسری را انتخاب کردند که این آمار در طول سال بیش از 10 درصد افزایش یافته است.

جای تعجب نیست که مردم بیشتر و بیشتر فریلنسر می‌شوند. در حقیقت، بیش از سه چهارم از فارغ التحصیلان امروز، به جای کارمند سنتی، به طور مستقل کار می‌کنند و ممکن است به این دلیلباشد که بیش از 85 درصد از فریلنسرها خود را شاغل می‌دانند، در حالی که ۶۸ درصد از غیر فریلنسرها خود را شاغل می‌دانند.

چرا بسیاری از افراد فریلنسر می‌شوند؟ برای اینکه آزادی و انعطاف‌پذیری زمانی و مکانی داشته باشند. سه دلیل اصلی این که افراد مسیر فریلنسری را انتخاب می‌کنند این است که می‌خواهند رئیس خود باشند، برنامه کاری انعطاف‌پذیر داشته باشند و بتوانند هر جا که بخواهند کار کنند. ۷۷ درصد از فریلنسرها معتقد هستند که این شغل، تعادل عالی در کار و زندگی برای آن‌ها فراهم کرده است.

 

منبع: پیمنت 24

بحث و گفتگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره تغییرات
×